GREMBA Érettségi applikáció

KVÍZALAPÚ MOBILAPPLIKÁCIÓ

1200+ KÉRDÉS, 6 FŐ TÉMAKÖR

ÉRETTSÉGIRE KÉSZÜLŐKNEK

MOBILTELEFONRA VAGY TABLETRE

EGYSZERI DÍJ, KORLÁTLAN ELÉRÉS (NEM HAVI ELŐFIZETÉS)

TANÁRI MAGYARÁZATOK A VÁLASZOKHOZ

Tudnivalók

GREMBA – Érettségi a középszintű magyarérettségire történő felkészülést segítő kvízalapú mobilapplikáció.

CÉLJA

A GREMBA – Érettségi egy olyan kvízalapú mobilalkalmazás, amely segít a középszintű magyarérettségire való felkészülésben. A mobilapplikációval történő rendszeres gyakorlás az új típusú érettségiben megjelenő irodalmi feladatlap sikeres kitöltésében támogatja a diákokat. Az érettségi irodalmi feladatlap részéhez szükség van olyan irodalomelméleti háttértudásra, amely az alkalmazással könnyedén begyakorolható, ezáltal a magyar nyelvi érettségi megírásában jó eredmény érhető el.

TUDÁSANYAG

Az applikációban jelenleg már több, mint 1200 kérdés található, 6 nagyobb egységre bontva az ismereteket:

> Műnemek, műfajok

> Verstani ismeretek

> Kötelező memoriterek

> Az irodalmi szöveg eszközei

> Korstílusok, stílusfajták

> Kötelező olvasmányok

A kérdések igazodnak a magyar nyelv és irodalom tantárgy középiskolai tananyagához, illetve a Nemzeti alaptantervben megjelenő érettségi vizsgakövetelményekhez.

MŰKÖDÉS ÉS HASZNÁLAT

Minden kérdésre 4 válaszlehetőséget kínál fel a játék, ebből mindig 1 válasz a helyes. Minden kérdés megválaszolására 60 másodperc áll rendelkezésre. Helytelen és helyes válasz esetén is megjelenik a válasz magyarázata, illetve a kérdéshez kapcsolódó további tudásanyag vagy érdekességek. Amennyiben nemcsak vendégként játszik a felhasználó, hanem regisztrál is, a rangsorfunkció is elérhető lesz számára, amelyben a megszerzett pontjait összehasonlíthatja a többi felhasználóéval.

A GREMBA – Érettségi kvíz applikáció már letölthető! Keresd az alkalmazásáruházakban!

Töltsd le most és használd ki gyakorlásra az érettségiig hátralévő időt!

Töltsd le az App Store-ból!Töltsd le a Google Play Store-ból!

Az applikáció ára 3.990 Ft (egyszeri díj, korlátlan idejű használat)

Gyakori kérdések

Hány kérdés van összesen az érettségi kvízben?

Jelenleg 6 főkategóriában összesen több, mint 1200 kérdést tartalmaz az adatbázisunk, de a tartalmat folyamatosan frissítjük, bővítjük.

Hogyan épül fel a játékmenet?

Jelenleg 6 fő témakör van a játékban (de folyamatosan töltünk fel újabb tartalmakat), és a fő témakörökön belül további alkategóriák segítenek abban, hogy célirányosan gyakorolhasd a számodra nehézséget okozó anyagrészeket. Az applikációban minden játékkörben 10 kérdést kapsz a gyakorolni kívánt altémában. Egy alkategória kérdéseit véletlenszerűen adja a felület, vagyis mindenképpen több 10 kérdéses játékkört kell játszanod ahhoz, hogy az adott alkategória minden kérdésével találkozz. Minden kérdésre 4 válaszlehetőség jelenik meg, de mindig csak 1 megoldás a helyes. A megoldás megjelenése után tanári magyarázat segíti a tanulási folyamatot. A válaszadásra minden kérdésnél 60 másodperced van. Helyes válasz esetén az első 30 másodpercben 2, a második 30 másodpercben 1 pontot kapsz. Helytelen válaszért nem jár pont, de abból is sokat tanulhatsz, és legközelebb már biztosan helyesen válaszolsz

Az alkalmazás használata közben is szükség van internetkapcsolatra? Miért?

Igen, mind az alkalmazás letöltéséhez, mind a használatához szükséged van internetkapcsolatra. Ennek legfőbb oka az, hogy folyamatosan bővítjük a kvízkérdéseinket tartalmazó adatbázist. Az állandó internetkapcsolat biztosítja, hogy az ilyen módosítások azonnal megjelennek a felhasználóink applikációjában, nem szükséges azokat emiatt külön frissíteni. De ne aggódj, az alkalmazás használata során az adatforgalom minimális, így nem ezzel fogod kimeríteni a mobilnet keretedet  

A regisztráció során hibaüzenetet kaptam a beírt e-mail-címemre vonatkozóan. Mi a baj?

A regisztráció során az e-mail-címet az alkalmazás validálja, azaz megnézi, hogy az e-mail-címekre vonatkozó „szabályoknak” megfelel-e. A következőkre figyelj: – valós, általad használt e-mail-címet adj meg (ha esetleg elfelejted a GREMBÁ-s jelszavadat, akkor erre az e-mail címre tudsz jelszó visszaállítást kérni). Nem kell feltétlenül gmail-es e-mail-címet megadnod. – figyelj arra, hogy az e-mail-címedet helyesen add meg (tudod, @ meg . karaktereknek is kell benne szerepelniük) – az e-mail-címben nem lehet szóköz (space). Ha a mobileszközödön az autokitöltés (autofill) funkció engedélyezve van, akkor arra is figyelj, hogy gyakran előfordul, hogy ilyenkor az e-mail-cím elejére vagy végére space kerül. Ha ezt látod, töröld a space-t.

Nem tudok regisztrálni, mert azt írja az alkalmazás, hogy az általam megadott felhasználónév/jelszó már használatban van. Mi lehet a baj?

A rendszer által kiírt üzenet arra utal, hogy a regisztrációd sikeres volt, ezért ilyenkor az alkalmazás kezdőképernyőjén felül a Belépek szóra kell kattintani, ekkor kerülsz a belépési képernyőre, ahol a regisztrációkor megadott felhasználónév, e-mail-cím és a jelszó megadásával be tudsz lépni az alkalmazásba.

Muszáj regisztrálnom?

Nem. Vendégként használva ugyanúgy működik az app és ugyanazokat a kérdéseket kapod, mintha regisztráltál volna. Vagyis a tudást így is megszerezheted. 🙂 Az egyetlen eltérés, hogy Vendég módban a megszerzett pontjaidat nem számolja bele az összpontszámodba az applikáció, és a ranglistát sem láthatod.

Elfelejtettem a GREMBÁ-s jelszavamat. Mit tegyek?

Az alkalmazás kezdőképernyőjén a „Belépek” feliratra kattintva tudsz regisztráció után belépni az alkalmazásba. Ha elfelejtetted a regisztráció során megadott GREMBÁ-s jelszavadat, akkor a „Jelszó visszaállítása” gombra kell kattintanod, és az alkalmazás generál neked egy új jelszót, amit elküld a regisztrációkor megadott e-mail-címedre (ellenőrizd a Spam mappát is, mert lehet, hogy oda kerül!). Az alkalmazás által generált jelszó egy nehezen megjegyezhető jelszó lesz, de ezt a jelszót az alkalmazásban jelenleg még nem tudod megváltoztatni. Javasoljuk, hogy őrizd meg a jelszó visszaállítás során kapott e-mailedet (a jelszóval) vagy kattintsd be a „Belépve maradok” checkbox-ot, és akkor legközelebb már nem fog jelszót kérni tőled az alkalmazás.

Gyermekem telefonjára hogyan tudom letölteni az általam megvásárolt applikációt?

Android esetén a Google Play Családi Könyvtár, míg iOS esetén a Apple Családi Megosztás funkció biztosítja ezt a lehetőséget. Minderről bővebb leírás az adott szoftvergyártó (Google ill. Apple) weboldalán található. Fontos, hogy ez a megosztás csak akkor lehetséges, ha ugyanolyan operációs rendszerű mobileszköze van a szülőnek és a gyermekének is, azaz vagy mindketten iOS-es (Apple) vagy mindketten Androidos készüléket használnak. Szeretnénk jelezni, hogy a családon belüli megosztást a Google illetve az Apple biztosítja a fentiek szerint, vagyis ez tőlünk független funkció.

Mi alapján állították össze az applikáció struktúráját és tartalmát?

A GREMBA Érettségi applikáció tartalma az Oktatási Hivatal által kiadott középiskolai irodalom tankönyvek, az OH Érettségire felkészítő feladatgyűjtemény és a NAT 2020 alapján került összeállításra. Fontos tudnivaló, hogy az applikáció a középszintű érettségi vizsga irodalmi feladatlap (20 pont) részének gyakorlásában nyújt támogatás a diákoknak. Ebben a vizsgarészben a magyar irodalomtörténet egésze kell, ám világirodalomból a középszintű érettségin nem szerepel a középkor, a reneszánsz, a felvilágosodás, a 20. századi és a kortárs világirodalom, így ezek a témakörök nem kerültek beépítésre.

A NAT 2020 Kerettanterv 9–12. évfolyam pontosan meghatározza a kötelezően elsajátítandó, az írásbeli érettségin számonkérhető memoritereket. Az írásbeli vizsgán – az Irodalmi feladatlapban – számonkérhető memoriterek csak teljes memoriterek lehetnek, illetve olyan versrészletek, amelyeket pontosan kijelöltek.

Hibát találtam valamelyik kérdésben. Kinek és hogyan jelezhetem?

Bár minden kvízkérdésünk alapos szakmai szűrőn és több tesztelési körön megy keresztül, mégis előfordulhatnak hibák. Ha ilyet találsz, kérünk, hogy minél pontosabb leírással (mely kategória, mely kérdésében és milyen hibát találtál), illetve akár képernyőképpel együtt küldd el a teszt@gremba.hu e-mail-címre. Megvizsgáljuk, és ha szükséges, azonnal javítjuk a hibát. Ezúton is köszönjük a segítségedet!